بازار وکیل شیراز یکی از مشهورترین بازارهای سنتی و تاریخی ایران است که به فرمان کریمخان زند (۱۰۸۳- ۱۱۵۷ ه‍.ش) ساخته شده است و سازمان میراث فرهنگی، آن را در تیرماه ۱۳۱۵ با شماره ۹۲۴ به ثبت رساند.

بازار وکیل

حجره های بزرگ با سقف و دیوار های طویل آجری به گونه ای ساخته شده اند که در فصل تابستان سرد و در زمستان گرم باشند. راهرو ها از بوی معطر ادویه های سنتی در بازار پر شده است. امروزه در بازار وکیل نزدیک به ۲۰۰  حجره در زمینه ی فروش فرش های سنتی، صنایع دستی، ادویه جات و لباس فعالیت دارند.

بازار وکیل

بازار وکیل مکانی پر جنب و جوش و زیباست که همواره پذیرای گردشگران خارجی و داخلی بوده و موجب رونق صنعت گردشگری می شود.جاذبه های بازار وکیل فقط محدود به خرید نیست،دیدن پارچه های رنگی با رنگ های شاد و دلچسب، استشمام بوی عطر ادویه های سنتی و دیدن حجره هایی که پس از سال ها قدمت و زیبایی خود را حفظ کرده، گرمابه ها، رستوران های سنتی و … در آن وجود دارد که گردشگران می توانند ماندگارترین لحظه ها را برای خودشان ثبت کنند.

بازار وکیل

پیشنهاد ما به گردشگران،رفتن به یک رستوران سنتی کوچک مثل سفره خانه سنتی سرای مهر و صرف دیزی، همچنین فالوده شیرازی به همراه آبلیمو و عرق نسترن و بازدید از بازار شمشیرگرها، سرای مشیر (یک کاروانسراهای بازسازی شده) می باشد.

بازار وکیل

پس بهتر است برای نوشیدن بهترین عرقیات موجود در ایران و چشیدن مزه فالوده شیرازی در این مکان زودتر چمدان هایتان را ببندید و از سایت مهرپرواز به آدرس www.charter717.ir بهترین نرخ بلیط را تهیه نموده و برای دیدن این همه زیبایی در یک نقطه بشتابید.

یه مطلب جذاب دیگه
تل تخت

مترجم : رامین رزمجوئی

ویراستار : مهدی فهندژ سعدی

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.

منابع

The City Lane

بازار وکیل
(امتیاز ۵ از ۵) ۱ نفر به این مطلب امتیاز داده اند

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است