با شهر گورمه آشنا شوید

گورمه (Göreme) یک شهر کوچک در منطقه تاریخی کاپادوکیا (Cappadocia)  در ترکیه است.

منطقه ای ویژه، دارای فرهنگی غنی از دوران جنگ بین ایرانیان و رومیان. البته ذکر این نکته که این شهر دستخوش تغییرات بسیاری اعم از فوران کوه های آتشفشانی و ایجاد شرایط اقلیمی مناسب برای گونه های مختلف حیوانات و گیاهان و همچنین جنگ های ایرانیان، عثمانیان و رومیان بوده است. با مهرپرواز همراه باشید

دودکش پریان
دودکش پریان

مدرسه آشپزی ترکی

برای تجربه کردن فرهنگ هر منطقه چندین راه وجود دارد، غذای بومی را میتوان یکی از این راه ها برشمرد. آنچه شما را در این کلاس جذب می کند روش های آشپزی به شیوه سنتی و مدرن با بالاترین کیفیت و همچنین استفاده از مواد اولیه ارگانیک می باشد. در طول آموزش شما باید به همراه دیگر دوستان در کلاس برای خرید مواد اولیه به بازار بومی و پر هرج و مرج گورمه بروید; مقایسه ای جالب بین محصولات ارگانیک و شیمیایی، تجربه ای که در هیچ کلاس آشپزی نظیر آن را نخواهید دید.

دودکش پریان
غروب آفتاب

غروب گورمه

یکی از زیباترین صحنه های خاطره انگیز و بیادماندنی در زندگی فردی و اجتماعی ما انسان ها، غروب خورشید است، لحظه ای شگرف در تولد و مرگ عنصر حیات یعنی گرما. شما غروب خورشید را می توانید در هر مکانی تماشا کنید اما تماشای غروب آن هم با چشم اندازی بی نظیر در گورمه، سوار بر بالون، تجربه ای غیر قابل توصیف بوده که قلم از تصویر آن قاصر است.

بالون

بالون سواری

جریان هوای گرم و شرایط اقلیمی و همچنین قدمت ۴ هزار ساله (بیزانس) منطقه موجب افزایش گردشگر و فراهم کردن بستری مناسب برای پرواز با بالون بر فراز آسمان آبی و تماشای کوه های آتشفشانی خاموش که آخرین فوران آن ها به ۲ میلیون سال پیش بر می گردد و همچنین تپه ها یا به اصطلاح دودکش پریان گورمه (Fairy Chimneys) که در نزدیکی کوه های آتشفشانی  بوجود می آیند که اکثر آنها به شکل قارچ و گنبد است. اکثر بومیان این منطقه مشابه اجدادشان با حفاری در دودکش ها زندگی ساده و بی آلایشی را برای خود بوجود آورده اند.

بالون
دودکش پریان

شهرهای زیرزمینی کایماکلی

شهرهای زیرزمینی کایماکلی در کاپادوکیا، یکی از جاذبه های توریستی کشور ترکیه است که هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از تاریخ چند هزار ساله آن به این مکان سفر می کنند. درون این شهرها، اتاق هایی زیادی ساخته شده که توسط تونل با یکدیگر در ارتباط هستند. قدمت این شهرها به دوران هیتی ها (۱۷۵۰ – ۱۱۸۰ ق.م) بر می گردد. در آن زمان مسیحیان برای در امان ماندن از حمله دیگر امپراطوری ها به این شهرهای زیرزمینی ساخته دست بشر روی می آوردند.

مترجم : رامین رزمجوئی

ویراستار : مهدی فهندژ سعدی

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.

منابع

MyTravelAffairs

کلیسای مسیحیان
دودکش پریان
دودکش پریان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *