محمد جهانگیری رئیس انجمن خدمات بین المللی گردشگری سلامت نیز در این جلسه بیان کرد: برای رونق گردشگری سلامت باید ماده ۱۰۰ به اجرا دربیاید این ماده به واگذاری اختیارات تشکل ها مربوط می شود. ما با اتفاقاتی از جمله صندوق توسعه گردشگری سلامت روبرو بودیم.

وی گفت: درآمد گردشگری سلامت در سال ۹۴ حدود یک میلیارددلار بوده که طی آمار و برآوردها اگر تسهیلاتی در این حوزه داده نشود در سال ۹۶ این درآمد به کمتر از ۵۰۰ میلیون دلار می رسد.

جهانگیری ادامه داد: اتاق اسلامی وارد حوزه گردشگری سلامت شده که سه دستاورد نیز داشت. می توان بیمه مشترک را در کشورهای اسلامی راه اندازی کرد و همچنین اعتبار بخشی گردشگری سلامت را می توان در کشورها با محوریت ایران به سرانجام رساند. دبیرخانه گردشگری سلامت نیز در تهران متمرکز شود امروزه مرکز اطلاعات گردشگری سلامت کشورهای اسلامی را در اتاق اسلامی ثبت کرده ایم.
اصغر ظریف کار فرد از کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی شیراز نیز گفت: طرح ساماندهی تعطیلات اتفاق بسیار خوبی بود که هنوز انجام نشده است و برخی فکر می کنند ایران بیشترین تعطیلات رادارد من تقاضا می کنم تا در یک یا چند همایش موافقان و مخالفان و مسئولان تصمیم ساز را دور هم جمع کرده و درباره فواید این طرح صحبت شود. ما در شیراز یک روز جمعه را به عنوان روز تعطیل داریم روستاهای اطراف شهرها می توانند از این فرصت تعطیلات برای جذب گردشگر استفاده کنند بدین ترتیب در روزهای تعطیل صنعت گردشگری روستایی رونق خواهد یافت.

گردشگری سلامت
به این مطلب امتیاز بدین
یه مطلب جذاب دیگه
هواپیماهای ای تی آر ایران ایر فرودگاه های نیمه تعطیل را فعال می کند

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است