شرکت هواپیمایی اتریشی اتریش هواپیما در سال ۱۹۵۷ تاسیس شد این شرکت بزرگترین شرکت هواپیمایی ملی کشور اتریش وحامل پرچم این کشورو یکی از زیر مجموعه های هواپیمایی لوفتهانزا آلمان می باشد . مقر اصلی این شرکت هواپیمایی شهر اشوخات(Schwechat)، در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی وین است.

این شرکت هواپیمایی که از اعضای اتحادیه استار الاینس است، از ادغام دو شرکت هواپیمایی Air Austria و Austrian Airways تشکیل شد. اداره تمام پروازهای هواپیمایی اتریش از آوریل سال ۲۰۱۲، پس از شکست مذاکرات بر سر اقدامات پرهزینه این ایرلاین، به شرکت زیر مجموعه آن، تیرولین ایرویز (Tyrolean Airways) سپرده شد. این موضوع سبب شد ۱۱۰ خلبان و ۲۵۰ نفر از خدمه پروازهای شرکت هواپیمایی اتریش، به جای پیوستن به تیرولین ایرویز، این گروه پروازی را ترک کنند.

هواپیمایی آسترین
هواپیمایی آسترین

شرکت هواپیمایی اتریش دارای بیش از ۸۰ هواپیمای مسافربری و باربری است  وروزانه به ۱۱۷ مقصد در ۵ قاره جهان پرواز دارد. علاوه بر پرواز روزانه به تهران، پروازهای این شرکت هواپیمایی به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان نیز به‌تازگی راه‌اندازی شده است. برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی پروازهای این مسیر هوایی، در جریان سفر سال گذشته رئیس‌جمهوری اتریش به اصفهان انجام‌ شده بود.

هواپیمایی آسترین
هواپیمایی آسترین

تمرکز شبکه خطوط پروازی هواپیمایی اتریش بیشتر بر اروپای شرقی و خاورمیانه است. این ایرلاین یکی از معدود شرکت‌های هواپیمایی است که پروازهای خود به عراق را پس از جنگ در این کشور، از سال ۲۰۰۶، دوباره از سر گرفت. این شرکت هواپیمایی که از دهه ۱۳۶۰ خطوط پروازی خود به تهران را راه‌اندازی کرده بود، پس از وقفه‌ای یک ‌ساله پروازهای خود به تهران را از اسفند سال گذشته دوباره از سر گرفت. از ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ نیز برای اولین بار پروازهای این شرکت هواپیمایی به اصفهان آغاز شد. قرار است این پروازها به‌طور منظم هفته‌ای سه روز، روزهای شنبه، دوشنبه و پنجشنبه، میان وین و اصفهان انجام شود.

یه مطلب جذاب دیگه
هواپیمایی ساها

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.

به این مطلب امتیاز بدین

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است