شرکت خدمات هوایی آسمان یکی از شرکتهای هواپیمایی ایران است که در سال ۱۳۵۹ از ادغام چهار شرکت هوایی ایر تاکسی، پارس ایر، ایر سرویس و هور آسمان تشکیل یافت. این شرکت از سال ۱۳۸۱ به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار شده‌است. سیاست این شرکت استفاده از هواپیماهای کوچک بوده و بیشتر ناوگان این شرکت را هواپیماهای فوکر ۱۰۰ که دارای ظرفیت ۱۰۵ نفر هستند تشکیل داده‌است. دفتر مرکزی این شرکت در تهران قرار دارد و دارای دو پایگاه فعال در شیراز و مشهداست.

هواپیمایی آسمان
هواپیمایی آسمان

اندکی پس از تاسیس این ایرلاین، مراکز پروازی سه گانه ای در هریک از شهرهای تهران، شیراز و مشهد دایر شد تا علاوه بر گسترش شبکه پروازی این شرکت در کشور، بلیط های هواپیمای مسیرهای مختلف نیز به راحتی در دسترس مشتریان آسمان قرار گیرند. قابل ذکر است هر یک از مراکز پروازی این شرکت جهت بومی سازی پرسنل و متخصصین و همچنین انجام پرواز های روزانه، مجهز به آشیانه تعمیر و نگهداری و خدمه پروازی مستقل اند.

هواپیمایی آسمان
هواپیمایی آسمان

بسیاری از ایرلاین های دنیا به منظور دسترسی هرچه بهتر به بازار، فرودگاه هایی را به عنوان قطب انتخاب می کنند. انتخاب این فرودگاه ها به راه های دسترسی و ظرفیت آنها و همچنین میزان هزینه ای که یک ایرلاین می تواند صرف قطب خود کند، برمی گردد. از این رو آسمان نیز همانند سایر ایرلاین های کشور و دنیا قطب هایی را برای خود برگزیده است که شامل فرودگاه های بین المللی امام خمینی، بین المللی مهرآباد و بین المللی شهید دستغیب شیراز به عنوان قطب نخست و فرودگاه های بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، سردار جنگل رشت و سنندج به عنوان قطب دوم می شوند

یه مطلب جذاب دیگه
هواپیمایی کیش ایر

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.

هواپیمایی آسمان
(امتیاز ۵ از ۵) ۱ نفر به این مطلب امتیاز داده اند

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است